על עורכי הדין העוסקים בתחום תאונות הדרכים

צוות משפטי מנוסה מוכן לסייע

איך לבחור את עורך הדין שייצג אותך בעקבות תאונת דרכים? איך לבחור מבין כאשר עורכי דין רבים כל כך מציעים את עצמם בתחום זה? והאם יש לעורך הדין שתבחר השפעה על גודל הפיצוי שיושג עבורך?

לעורך הדין שייצג אותך יש השפעה ישירה על גודל הפיצוי בו תזכה. ולכן עליך לבחור בטוב ביותר עבורך.

 

ראשית, כמו בכל תחום חשוב מאוד שתאמינו בעורך הדין, שתתרשמו ממנו ישירות, ומהישגים קודמים שלו.

 

חשוב שתבדקו אם הוא עוסק בתחום תאונות הדרכים באופן יומיומי, ואם הוא צבר ניסיון בתחום זה.

 

חוסר ניסיון של עורך הדין או חוסר בקיאות שלו בתחום זה עלולים לקפח את זכויותיך.

 

במקרים שבהם לא תהיה מחלוקת שמדובר ב"תאונת דרכים" כהגדרתה בחוק, עיקר הדיון יוקדש לשאלה – מה שווי הנזק שנגרם לך? במקרה כזה, עורך הדין יצטרך להגיש לביהמ"ש חישוב של הנזקים שלך ולדרוש עבורך את המקסימום, כדי שבסופו של דבר תקבל את מה שמגיע לך. חשוב שעורך הדין יהיה בקיא בחישובי נזק, בכללים שמייחדים את תחום תאונות הדרכים. עורך דין שעוסק בדיני נזיקין "רגילים" לא בהכרח מבין בחוקים הספציפיים שמייחדים את תחום תאונות הדרכים. ולכן חשוב לבדוק אם יש לו ניסיון ספציפי בתאונות דרכים.

 

במקרים שבהם תהיה מחלוקת אם מדובר ב"תאונת דרכים" כהגדרתה בחוק, עיקר הדיון יקדש לשאלה זו, ואז חשוב שלעורך הדין יהיה ניסיון רב בניהול הוכחות בבית משפט. במקרים אלו ניהול ההליך יציף שאלות עובדתיות ומשפטיות כגון האם התאונה אירעה עקב סיכונים טבעיים שישנם בדרכים?  או שהיא נגרמה מגורם חיצוני שלא למטרות תחבורה? 

 

הגדרת תאונת דרכים בחוק הפלת"ד הינה הגדרה מורכבת ולא פעם גבולות ההגדרה עמומים גם לשופט.  לכן עורך דין העוסק בתאונת דרכים יצטרך  להביא ראיות המצביעות על כך שהתקיימו כל יסודות ההגדרה של תאונת דרכים,  ולהיות בקיא ברזי הפסיקה המצטברת ולעקוב אחר התפתחויותיה. עורך הדין צריך להיות מיומן בניהול הוכחות ובחקירת עדים כדי להצליח בהליכים מסוג זה.

 

בסיכומו של דבר, על מנת שלא יקופחו זכויותיך חשוב שתבחר בעורך דין מוביל בעל נסיון ששמו הולך לפניו ושעיקר עיסוקו בתאונות דרכים ובדיני נזיקין.

חשיבות הידע והליווי שמעניק עורך הדין

עורך דין מתחום תאונות הדרכים צריך להכיר היטב את ראשי הנזק המוכרים בפסיקה, גם בענין זה ישנן התפתחויות ויש לעקוב אחר הפסיקה על מנת למצות את כל זכויותיו של הנפגע.

 

עורך הדין מלווה את הנפגע מהתקופה שבסמוך לאחר התאונה ועד לקבלת הפיצוי. במהלך תקופה זו יזדקק הנפגע בתאונת הדרכים לליווי צמוד והנחיות בין היתר על מנת להתנהל נכון מול החוקרים שחברת הביטוח תשלח אליו, במקרים בהם הנזק חמור מגיע לך כנפגע תאונת דרכים תשלום תכוף על חשבון הפיצוי הסופי, עורך הדין הבקיא בנושא יפנה במקרים אלו לקבלת התשלום התכוף ובהיעדר מענה ענייני מצד חברת הביטוח יפנה לביהמ"ש לניהול הליך מזורז לצורך קבלת התשלום התכוף. 

 

לעיתים הפגיעה בתאונת הדרכים תצריך גם פניה לביטוח הלאומי, ראוי שעורך דין המטפל בתאונת הדרכים ידע לתת מענה היקפי לנפגע וידע לטפל גם בהליכים מול הביטוח הלאומי. ריכוז הטיפול בידי עו"ד אחד נכון יותר עבורך הנפגע.

גם לסוגיה שלך יש מענה
להתייעצות עם עורכי הדין אנא מלא/י פרטים