מצא אותנו ב-‪Google+‬‏
טופס ביטוח נזיקין
עורך דין נזיקין

עורך דין נזיקין

עורך דין העוסק בדיני נזיקין הוא עורך דין שמתוך היכרותו ועיסוקו בתחום דיני הנזיקין יוכל לתת ללקוח את הטיפול הדרוש לו.

אין תחליף לידע ונסיון אשר הם האמצעי שבעזרתו אפשר למקסם את הפיצוי שיתקבל עבור הלקוח.

החוק אינו אוסר על עורך דין לעסוק במגוון תחומים ולכאורה עורך דין אחד יוכל אם ירצה בכך לעסוק במשפט פלילי וגם במשפט אזרחי, בדיני חוזים וגם בדיני נזיקין, במעמד אישי וגם בקנין רוחני ואולם הנסיון מלמד שקשה מאוד לעקוב ולהיות מעודכן בשלל תחומים, על כן עורך דין אחראי יבחר לו תחום העיסוק בו הוא מתמחה ויתמקד בו.

על כן בבחירת עורך דין לייצוג בתביעת נזיקין כדאי לברר על נסיונו ולבדוק מה עיקר עיסוקו, מומלץ להתרשם מהשגיו המוכחים בתחום, כגון פסקי דין בתיקי נזיקין שנוהלו על ידו, הצלחותיו, שמו הטוב ועוד.

מה נדרש מעורך הדין העוסק בתחום הנזיקין?

משרדנו עוסק בדיני הנזיקין במובנם הרחב, ומסוגל להעניק ללקוח את הטיפול הכוללני לו הוא זקוק בעקבות הנזק שנגרם לו, בין אם זה בנוגע לזכויותיו הרפואיות ובין בנוגע לזכויותיו הכספיות.

כך, אדם שנפגע בתאונת דרכים למשל, ידרש לא פעם להגיש מספר תביעות: תביעה כנגד המבטחת בביטוח החובה בגין נזקי הגוף שנגרמו לו, תביעה כנגד המוסד לביטוח לאומי בגין ימי המחלה ו/או הנכות שנגרמה לו, תביעה על פי פוליסה לביטוח תאונה או לביטוח נכות, תביעה לפנסיית הנכות, תביעה כנגד הביטוח המקיף בגין נזקי הרכוש שנגרמו לרכבו, ועוד. רצוי שעורך דין אחד יטפל בכל התביעות הללו אשר משליכות זו על זו.

דיני הנזיקין מצריכים הופעות רבות כך שעורך דין נזיקין שהינו עורך דין פעיל מטבע הדברים יצבור נסיון רב ומיומנות. הופעות בבתי המשפט מצריכות הכנה מראש ויכולת להתמקד בטענות העיקריות שכן הדיונים המקדמיים הינם דיונים קצרים ותכליתיים והזמן העומד לרשות השופט הינו זמן מוגבל.

עורך הדין חייב לבחון שתי שאלות עיקריות בטרם יוביל את הלקוח להליך ממושך. עליו לבחון האם קיים נזק ממשי שמצדיק הגשת תביעת נזיקין ושנית- עליו לבחון האם הנזק נגרם באשמתו של גורם עוולתי שניתן לתובעו.

היבט נוסף שחשוב שעורך דין המנהל תביעת נזיקין יבחן הוא האם לנתבע הפוטנציאלי יש ביטוח, ואם לא- האם יש סיכוי טוב לגבות מהנתבע פיצוי בסופו של דבר, קרי האם מדובר בנתבע בעל יכולת פרעון או בעל נכסים שניתן יהיה לעקלם אם יהיה בכך צורך. עורך דין נזיקין יטפל בהליך המשפטי בתבונה ולפי הענין, יש מקרים שמתאימים למשא ומתן מול הנתבע ויש מקרים בהם ברור כי ללא הגשת תביעה לבית המשפט לא ניתן יהיה לקדם את ההליך. על עורך דין נזיקין מוטלת החובה לבחון בכל מקרה ומקרה איך ראוי לנהוג ולתת ללקוחות את ההמלצה המתאימה.


לעמוד הנושא הכללי באתר, לחצו: דיני נזיקין וביטוח

© כל הזכויות שמורות לעו"ד איילת סבג | רחוב מנחם בגין 144 מגדל מידטאון תל אביב | טל'. 03-7515160 | פקס. 03-7510160 | דוא"ל: ayelet@sabaglaw.co.il
אפשרות לפגישות בחיפה (שדרת פל ים 7) בנצרת (פאולוס השישי 46) ובבאר שבע (מגדל הרכבת, בן צבי 10) בתיאום מראש **לפניות או ייעוץ ראשוני ללא תשלום חייגו 03-7515160 , או השאירו פרטיכם: