מצא אותנו ב-‪Google+‬‏
התרשלות בזיהוי זיהום תוך רחמי וחשד לזיוף מסמכים

התרשלות בזיהוי זיהום תוך רחמי וחשד לזיוף מסמכים

אישה בהריון

הוגשה באמצעות משרדנו תביעת רשלנות רפואית בעקבות לידת ילדה הסובלת משיתוק מוחין, איחור התפתחותי כללי ופיגור שכלי הנובעים מזיהום תוך רחמי ( CMV ) שלא זוהה במהלך מעקב ההריון.

מעקב ההריון בוצע בעיקר במרפאת המומים בביה"ח סורוקה. במסגרת המעקב נמצאה הרחבת חדרי המח של העובר, על כן עלה חשד לזיהום מסוג CMV . צוות מרפאת המומים המליץ על בדיקה לשלילת CMV בדם היולדת, אך התעלם מהתוצאה המדאיגה שהתקבלה. כמו כן הצוות הורה כי תיערך בדיקת CMV במי השפיר שנשאבו מוקדם יותר, ואולם ההוראה לא בוצעה.

לאחר הלידה, תוצאת בדיקת השתן של הילדה העידה כי אכן הילדה נדבקה ב- CMV אך גם אבחנה זו פוספסה ולכן לא ניתנה לילדה תרופה ganciclovir אשר יכולה הייתה למנוע או לפחות למזער נזקיה. הילדה כבת 6 כיום, סובלת מנכות בשיעור 100% ולומדת במסגרת החינוך המיוחד.

לטענת היולדת, לאחר הלידה היא ביקשה צלום החומר הרפואי ונדהמה לגלות כי נרשם בצפיפות מרובה, בין שתי שורות קיימות, כי הוצע לה כביכול להפסיק ההריון והיא סירבה ("הומלץ גם אפשרות של TOP . סירבה"). היולדת טוענת כי מעולם לא הוצע לה להפסיק את ההריון ולטענתה מדובר בזיוף הרשומה הרפואית. בכתב התביעה נטען כי הצוות התרשל בכך שלא הציע הפסקת הריון ליולדת וגרם ללידת התובעת במומיה ("הולדה בעוולה") ובכך שמנע מהילדה טפול תרופתי שיכול היה להועיל לה. בית החולים כפי הנראה לא מצא את הגרפולוג שיסכים לתת חוות דעת נגדית ולהגן על הרישום החשוד. ההליך הופנה לגישור והסתיים בפשרה בפיצוי עצום, כמתבקש במקרה זה (המבטחת התנתה את הפשרה בחיסיון פרטיה). (ת.א.11. 3. 53442 מחוזי- ירושלים).


לפירוט שירותי המשרד והסבר הנושא של תחום זה, לחצו: רשלנות רפואית

מגוון רב של מאמרים בנושא רשלנות רפואית

© כל הזכויות שמורות לעו"ד איילת סבג | דרך מנחם בגין 144, תל אביב 6492102 | טל'. 03-7515160 | פקס. 03-7510160 | דוא"ל: ayelet@sabaglaw.co.il
אפשרות לפגישות בחיפה (שדרת פל ים 7) בנצרת (פאולוס השישי 46) ובבאר שבע (מגדל הרכבת, בן צבי 10) בתיאום מראש **לפניות או ייעוץ ראשוני ללא תשלום חייגו 03-7515160 , או השאירו פרטיכם: