מצא אותנו ב-‪Google+‬‏
ניתוח כושל להגדלת חזה

ניתוח כושל להגדלת חזה

מרשתנו, תושבת באר שבע ביקשה לייפות את המראה שלה ופנתה למנתח כירורג פלסטי לצורך בצוע ניתוח הגדלת שדיים באופן פרטי. המנתח הבטיח לה כי הניתוח הוא ניתוח פשוט והוא צפוי להצליח. ביחס לסיכוני הניתוח הוא לא הרחיב. הוא החתים אותה על דרך השגרה על טופס הסכמה לניתוח ופנה למלאכתו.

מיד לאחר הניתוח נדהמה הצעירה לגלות כפלים על שדיה, המנתח הסביר לה כי יש להמתין ולראות התוצאה הסופית רק אחרי שנה. הצעירה התאזרה בסבלנות אך התבדתה. היא גילתה כי לא חל שיפור במצבה, להיפך, המצב הופך לחמור יותר ויותר.

בשלב זה ביצע המנתח ניתוח "מתקן" אשר במקום לתקן הוא רק החמיר את המצב עוד יותר. המנתח השתיל בה שתלים גדולים יותר מקודמיהם, דבר שגרם לכבדות ולצניחת השדיים. הכפלים חזרו והופיעו גם לאחר הנתוח המתקן.

למותר לציין את עוגמת הנפש של הצעירה אשר בחרה לעבור ניתוח מסוג זה דווקא משום החשיבות הרבה שהיא מייחסת למראה החיצוני, דוקא משום הרצון להיות יפה יותר. בפועל היא השיגה את התוצאה ההפוכה ומצבה הסתבך באופן שמצריך ניתוח שלישי מורכב יותר שעלותו גבוהה על מנת לתקן את העיוותים שנוצרו בשני הניתוחים הקודמים.

לאחר שהתובעת פנתה למשרדנו ולאחר יעוץ עם כירורג פלסטי התברר כי הכפלים נוצרו משום שלצעירה יש עור מאוד דק, ולמרות זאת המנתח בחר להניח את השתלים מעל שכבת השריר בעוד שקיימת שיטת ניתוח אחרת בה השתלים מונחים מתחת שכבת השריר שאז הסיכוי להיווצרות כפלים נמוכה ביותר וגם אם נוצרים כפלים הם אינם נראים ומוסתרים מתחת לשכבת השריר.

הצעירה נדהמה לשמוע בפעם הראשונה כי קיימות מספר חלופות טיפול- מעל ומתחת לשריר ועוד, דבר שלא הוסבר לה כלל על ידי המנתח.

יצוין כי בפסקי דין רשלנות רפואית חוזרת ונשנית ההלכה לפיה על מטפל להבהיר למטופל את כל סיכויי וסיכוני הטיפול והחלופות האפשריות.

הדבר מקבל משנה תוקף כאשר מדובר בטיפול שאינו מציל חיים אלא בטיפול אלקטיבי לחלוטין ו/או בטיפול שמטרתו קוסמטית, שאז חובת ההסבר רחבה הרבה יותר.

במקרה הנדון, התברר גם שהמנתח כפי הנראה לא ערך רשומה רפואית כלל לפני הניתוחים ולאחריהם ולא תיעד את מהלך כל הביקורים שהתקיימו. התיעוד היחיד הקיים הוא תיעוד מהניתוחים עצמם. היעדר התיעוד צפוי לעמוד לו לרועץ.

בתביעת רשלנות רפואית שהגשנו טענו בשם הצעירה להיעדר הסבר מספק בטרם ביצוע הניתוחים, אי הסברת חלופות הטיפול, ורשלנות בביצוע הניתוחים לרבות במיקום בו הושמו השתלים, בגודל השתלים שנבחרו, בטיבם וכיו"ב. כאמור, התביעה מושתתת על חוות דעתו של כירורג פלסטי מהבכירים בישראל שקבע רשלנות רפואית בניתוחים שבוצעו (ת.א. 10 – 06 – 38461).


לפירוט שירותי המשרד והסבר הנושא של תחום זה, לחצו: רשלנות רפואית

מגוון רב של מאמרים בנושא רשלנות רפואית

© כל הזכויות שמורות לעו"ד איילת סבג | רחוב מנחם בגין 144 מגדל מידטאון תל אביב | טל'. 03-7515160 | פקס. 03-7510160 | דוא"ל: ayelet@sabaglaw.co.il
אפשרות לפגישות בחיפה (שדרת פל ים 7) בנצרת (פאולוס השישי 46) ובבאר שבע (מגדל הרכבת, בן צבי 10) בתיאום מראש **לפניות או ייעוץ ראשוני ללא תשלום חייגו 03-7515160 , או השאירו פרטיכם: